2010. május 11., kedd

testvérek




















Alakul a méretarány :)
































kiskirályok








































































































Györgyünk

Esküszöm nem tömöm! MAgától nő ekkorára!

váltás

Körülbelül egy hónapja (Húsvét óta) ismerkedek a számomra új (használtan vettem) fényképezőgépemmel. Voltak elvárásaim, talán túl sok is, mert egyenlőre nem érzem a minőségi változást (gondolom ti sem a képek alapján), és folyton beleütközök a gép határaiba, illetve inkább arról van szó, hogy még nem aknáztam ki azokat. Ugyanis a régi géppel majdnem mindent meg tudtam csinálni, amit elképzeltem, és azt gondoltam, amit nem, azt majd ezzel meg fogom tudni (és persze van ami az újnak nem is kérdés), de ezzel még azt nem tudom, amit azzal könnyedén (nademegfogalmaztam :). Remélem értitek. És azt is, hogy hamar összeszokunk.
És akkor a képek:

Régivel az új:














Újjal a régi:

2010. május 10., hétfő

szomorodik

Ma ismét autóztunk, amit Bandi egyre jobban visel. Úgy tűnik a hosszú Győri utat úgy megszenvedte, hogy azóta megbecsüli a rövidke Pécs-Orfű távot :). Levi közvetlen Bandi mellett ül, középen (hát ez telitalálat volt, mert kilát elöl, és feszt kommentálja, amit lát, így elszórakoztat). Szóval mivel közvetlen a kontakt a két gyermek között, így Levitől szoktam érdeklődni mit is csinál Bandika. Két féle választ szoktam kapni, ami a két lehetséges állapotot jelzi, azaz:
-Nézegeti a autókat! -tehát ébren van
-Szomorodik! -tehát alszik :D

2010. május 5., szerda

orvosnál

Ma orvosnál voltunk 3 hós oltásért, és mázsálásért. A múlt havi oltás aznap esti lázzal járt, de ezt most megúsztuk úgy tűnik, bár majd holnap okosabb leszek. Levi is kapott volna "kullancsoltást", de tegnap este vastag sárga csík indult el az orrából :(. Pedig azt hittem, hogy már túl vagyunk a betegségeken idénre (fúúú de optipista vagyok). Úgyhogy most várunk!
Bandi egyébként egy hős volt: éppen csak egy kicsit szontyolodott el, aztán hatalmasat aludt a hátamon, amíg Levivel megnéztük a halacskákat az Akvárium-Terráriumban (halmánia van), ami telitalálatos ötlet volt a részemről. Este mesélte, hogy a halacskák hoztak új cumit Bandikának... ????? Fogalmam sincs ezzel mire gondolt, vagy álmodta az élmények hatására?
Ja és a mázsálás: 7970g és 67cm. Jó nagyot nyúlt a drága "csöppem"

2010. május 3., hétfő

lassulás

Ne haragudjatok, hogy egy kicsit visszafogtam a blog gyarapodását. Az egyik oka, hogy igyekszem kevesebbet ücsörögni itt, a másik pedig, hogy biztos uncsi is már egy kicsit, hogy csak pakolom fel a fotókat, és alig írok (ami persze nem igaz, mert már egy regiment piszkozat lapul, de örüljetek, hogy nem teszem közzé, mert tulképpen felesleges szóf...sok csak).