2010. november 15., hétfő

33

Emlékszem még, mikor mi siheder ifjak voltunk, volt a körben egy idősebb srác, akit 33-as Lacinak neveztünk el, és körülbelül azóta is így hívjuk, bár már egy tizessel is több talán. De a lényeg az, hogy olyan sok volt ez akkor. Erre tegnap... Hát az én hites uram is elérte, megérte, túlélte... Szóval nem is olyan sok az. (A saját születésnapom nyáron engem sokkolt, azért nem tudósítottam róla, pedig nem vagyok ennyi... szegény Tomi :D)

Isten éltessen Apa!
Szerettem volna egy családi fotót, de sajnos az egyik hozzávaló nagyon zavaró a képen :P
Na persze azért nem lett, mert mindegyiken valamelyikőnk éppen elnéz, tehát nem lett...
De Apa a két fiúval itten:
(olyan jó volt hallani, mikor összefoglalta az utóbbi egy évét, és nagyon jónak titulálta)




 És hát az igazán egyszerű csokitortára természetesen rókákat kapott. Golyóálló rókákat :) Levi este betakargatta őket (már egy tányérra költöztek), miután megvacsoráztak :)



2010. november 13., szombat

na még egy kis Bandi

Mert olyan szép idő volt ma (bocsi, ha unalmas, de nem bírtam választani, annyira megzabálommmm...:)







napi kaki

Ezt így szó szerint...
Nálunk ez nagy szó! Levinek anyatejes kora óta nem volt rendezett a nagydolga. Sőt. No Bandit sem kell félteni, ő sem viszi túlzásba. Nálunk ez valami családi hagyomány, mert több problémás eset is van. De most Leviről legyen itt a szó.
Az első megrázó élménye körülbelül két évvel ezelőttre datálható, mikoris, akkorát nyomott az éppen kibontott pelusba, mint egy jól megtermett felnőtt, hát én szédelegtem tőle. Szegénykém meg csak sírt és sírt. Aztán Bandi születése körül, már nagy problémák voltak. Heti egyszeri nagydolga, akkora mennyiségű volt, ami nagyon fájt, ettől mégjobban félt, így egyre rosszabb volt a helyzet. A visszatartást (ami naponta többször észrevehető volt) művészi szintre fejlesztette, és bár az elején még a pillanatot elkapva, bilire nyomva sikerült meggátolni benne, később már ez sem használt. Aztán kibújt a szög a zsákból. Egy elejtett megjegyzéséből jöttem rá, mi rontott ekkorát az amúgy sem rózsás helyzeten (ez késő tavaszra, nyár elejére datálható). A szavait pontosan idézni ugyan már nem tudom, de a lényeg, hogy szegénykémet megzavarta a tesó születése, és az e körüli nem teljes felvilágosítás (Vakond és a nyuszimama), miszerint hol is bújik ki a baba. Merthogy valahol ott, de hogy kiből bújhat ki baba, az nem volt egyértelmű. Így megbeszéltük: csak felnőtt nénikből, akiknek előtte bekerült a pocakjába, tehát bácsik, fiúk, akiknek fütyije van, nem kerülhetnek ilyen helyzetbe. Azt hitte ugyanis a szentem, hogy belőle kisbaba is kibújhat ilyenkor, vagyis pontosabban a Bandi, merthogy az elejtett mondatban ő szerepelt. És láss csodát, másnaptól nem félt, bár még ritka maradt, de azóta annyira megoldódott a kakihelyzet (persze a szobatisztaság is lendített egy hatalmasat rajta), hogy Levi reggelente önállóan dalolva közelíti meg a bilit, és intézi könnyeden a dolgát, majdnem minden nap!

Álljojn ez itt tanulságul, hogy mi minden meghúzódhat a szorongások mögött.

Levisorozat, azaz Levi pózol










2010. november 4., csütörtök

megjöttünk Győrből





Ez a hatalmas tükör mindig elvarázsolja Levit, mostmár nem csak őt...
Sajnos a gépem megint tönkrement, így ezek az utolsó fotók, pedig nagyon dús volt a programunk. Voltunk Meluséknál, meglátogattuk a Győri Babahordozó Klubot is.
És persze sok képet szerettem volna készíteni a Dédivel is, de hát nem tudtam. Pedig nagyon jól érezték vele magukat a fiúk, mókás játékokat talált ki nekik. Levi olyan jól érezte magát, hogy el sem akart jönni.

"Majd én vigyázok az álmára!"

fények