2014. január 7., kedd

megszületett

Január másodikán újévi babaként megszületett a friss és ropogós új kutyusunk. Már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy Zsufa kutyánk egyre öregebb, és jól jönne neki egy kis frissítés. Ráadásul nagyon jól szocializálódott, amit igazán érdemes lenne eltanultatni egy újabb házőrzővel. Gergőéknek két kutyájuk van: Szamóca és Moha. Most úgy tűnik hosszú évek elteltével egymásra találtak párként is, így Szamóca gömbölyödni kezdett. Persze senki nem hitte el, hogy ebből tényleg kiskutya lesz, csak én döntöttem el, hogy ebben a pocakban a mi kiskutyánk is bent mocorog. Így is lett. Kibújtak, és mi egynapos korában ki is választottuk Őt:




És íme a többi culorfalat: (itt már hatalmasat náttek, ugyanis féltenyérnyinek születtek, kemény 5 naposak)
A kislány:


És egy sötétebb színezetű kisfiú: 


Hát nem zabálnivalóak?

2013. december 31., kedd

BÚÉK!

Minden kedves idelátogató családtagnak, barátnak, ismerősnek és idegennek, olyan 2014-es évet kívánok, amilyenről csak álmodni mer! 
Legyen áldásokban gazdag, egészségtől kicsattanó, szerencsével teletűzdelt, nagyon boldog új esztendőtök!


2013. december 27., péntek

óévi séta

Eredetileg Karácsony másnapjára terveztük, de az eső eltolta egy nappal...
Csak egy rövid kört tettünk az erdőben, de eseménydús volt...



Találtunk egy (F)anakondát:


Majd valahol itt egy kondát. Sajnos a felvétel homályos lett, így nem teszem ide, de nagy élmény volt a fiúknak a legalább 10-12 tagú vaddisznócsalád látványa.










2013. december 24., kedd

2013. december 15., vasárnap

gyerekszájak

Levi (helyett természetesen Bandi volt)... szóval Bandi a suliban beszélget a kollégámmal:
- Bandi, ki a legjobb barátod az oviban?
- A Levi! És velünk lakik!

Levi a fürdőkádban drukkol a játékhalának:
- Gyerünk! Meg tudod csinálni! Nem vagy te labirintus! Meg tudod csinálni!

2013. december 9., hétfő

angyalkavárás

Minden évben gond, hogy mivel lehet lefoglalni a gyerekeket a szentestei angyalkaváró sétán. Tavaly rájöttem, hogy egy Betlehemet kell berendezni a kápolnában. Ha teljes Betlehem nem is, de a Szent család elkészült, reméljük a száradás-égetés viszontagságait is túlélik...


A nagyorrú Mária...



Na és egy háziállat...



2013. december 1., vasárnap

Levi megállapítása

- Anya! Mi vagyunk a legjobb család a világon!
- De jó, hogy így érzed? És miért gondolod?
- Mert mi mindig bocsánatot kérünk egymástól.
:)