2010. március 27., szombat

Babbinka a bagoly







































Majd hozok akciós képeket is! Bár Levi már nem igazán akar a hátamon lenni, Bandi meg még elveszik benne, de lesz ez még így se.

végre kint






























































tiem-enyém, tied-......

Nehéz ez a mi nyelvünk, és hol is benne a logika! Mint minden normális gyermeknek Leventének is volt egy időszak, mikor az ő logikája azt súgta, ha én azt mondom neki, hogy ez vagy az a tied, akkor ő kijelenti, hogy ez vagy az a tiem. De hamar rájött, hogy az ő tökéletes logikáját felülírja a nyelvtan, és létezik az "enyém" kifejezés. Hát ma reggel újra próbálkozott. Mamival tojáshímzés közben beszélgettek: "Az a tojás a tied Levente! Ezt ne vedd el, ez az enyém!" Levente gyorsan leszögezte, "Ez az enyém, az az enyéd!" :D

2010. március 26., péntek

két hónapos




















Bandi ma két hónapos! Hűűűha! El sem hiszem!
Óriási lett születése óta, gyakorlatilag megduplázta a súlyát (egészen pici hiányzik hozzá), és nőtt 7 centit. Kibabásodott, elvesztette az újszülött vonásokat, és kinyílt. Nagyon érdeklődő, sokat mosolyog, és a kapcsolattartó nyöszörgést felváltotta az "öööö" a "gü" és a mosolygás mellé hozzácsapott egy két "hehe"-t. Valami zabálnivaló (ezt még sokat fogom írni ebbe a blogba:)
Alakul némi napirend is. Már biztos, hogy a 6 órai ébredés után 8-kor visszakéretőzik az ágyikóba, és este a fürdés előtt is van egy fix alvása. A többit napközben "ahogy esik, úgy puffan" alapon oldjuk meg, de szerencsére legtöbbször le tudom tenni a Levivel is ebéd után.
Sokat nyűglődik, és többször nem igazán tudom kitalálni, hogy mi a baj, de általában akkor kiderül, hogy csak belül feszítette a felesleg, és attól szeretne megszabadulni. Olyankor Levi meg is jegyzi "Pukkant" (ezt így már múltidővel együtt érti:)
Szóval telnek.múlnak a napjaink.

2010. március 24., szerda

okok

Na! Tartoztam egy úttal az ördögnek. Ma megjelentem tanácsadáson, mikor, csak jövő hétre van időpontunk...(höleborcsa) A méretkezés végén jöttünk rá a védőnővel, így a doktornénihez már nem nyomultunk be, majd jövő héten szurkálják összevissza :(. A paraméterek nem rosszak: 6600g és 62 centi.
De meglett a miértje az útnak. A tanácsadáson összefutottam a korházbéli volt szobatársammal, akivel azóta is tartjuk a kapcsolatot, és most kölcsönösen meg is csodálhattuk a csemetéket. Jancsika is olyan ütemben gyarapodik, hogy csak pislogtam. Kölcsönadtam a rugalmas kendőt, hogy ízlelgessék a hordozást, hátha könnyít az életükön. Na így már nem volt hiába :D