Még karácsony előtt néhány nappal Bandi elém ál:
-Tati jön, vébébe! No hát rohantunk, még szűkítő sem került a popi alá, csak kirántottam a pelusból, és láss csodát, tényleg oda jött a kaki. Ezzel a következőt értük el azóta:
- Tati jött....vébébe! És még ő tiltakozik, hogy a összetojt senekét, amiről az imént hámoztam le a telikakis pelust, nem helyezem a WC-re....
2012. január 4., szerda
2011. december 26., hétfő
Ajándék szenteste
Már éppen befejeztem angyalkai teendőimet, és kicsinosítottam magam az estéhez. Vacsoraához hívtam a jónépet, Levi meglát:
-Anya, olyan szép vagy, lehetsz te a királylány!
Olvadoztam...
-Anya, olyan szép vagy, lehetsz te a királylány!
Olvadoztam...
most
Régen (hű de nagyon régen) írtam! Most nem is hiánypótolnék, nincs hozzá energiám. A fiúk jól vannak nődögélnek és ez a lényeg.
Inkább rögzítem a pillanatot: kedvesek, aranyosak, okosak, harcolnak, szeretnek, játszanak, nevetnek.
Levi dinoszauruszos korszakba lépett, és ebben él. Ez teszi ki a mindennapjait.
Bandi folyékonyan beszél, csak ember legyen a talpán, aki megérti :) Mindent kimond, rengeteg szót használ és választékosan, de Levi után már semmin sem csodálkozom. :) Ő is szerepjátszik, amit szintén Levitől tanult, és bizony tipikus kétéves: akaratos, nem fogadja el a nem szócskát, és néha maga sincs tisztában vele, mit szeretne, pedig azt éppen negyon szeretné.
Az adventi naptár, egy öntapadósból készített tájat népesített be szép lassan, csinos ki papírokból kivágott kartonra ragasztott hűtőmágnesekkel. Élvezték! Ezen a képen még nincs rajta minden.
Karácsonyi ajándékokhoz készült a csoportkép...
2011. szeptember 14., szerda
ovitovább
Ezen a héten már ottalvós! Éééés semmi kivetnivalója ellene még mindig. Sőt, ha megyek érte délután el sem akar jönni. Van egy új, saját szerzeményű (értsd: nem vele növelkedett) barátjelöltje is. Tegnap volt a főbevetés, mert se Klárika, se Dormi nem voltak, de teljesen jól elvolt az új cimborával. Szimpatizál a nagyobb fiúkkal is.
Aludni még nem alszik. Ágnes néni azt mondja, minden neszre fülel, és rendezkedik, hogy kényelmes neki. Azt gondolom, ha megszokja az új környezetet, nem lesz gond.
Az evéssel is hadilábon áll, de hiszen ez így van ,mióta nem a ciciből kell enni, így aztán nem is vártam mást. Mondtam, hogy én itthon nem csinálok ügyet belőle, mert annál rosszabb.
Szóval alakul. Kíváncsi vagyok, lesz-e még műsor az ovi miatt, vagy megúsztuk. Azt gondolom, hogy még lesz.
Bandi, ahogy gondoltam is, nehezen viseli a helyzetet. Gizus nagyon jól jellemezte Katust, mikor a Klára oviba került: munkanélküli. Hát most Bandi is az. Egész délelőtt rajtam lóg, és hív játszani, mert nincs hozzászokva, hogy egyedül legyen, pedig nem volt jellemző rájuk az együtt játszás, de mégis egymás mellett voltak. Röviden, nincs kit szekálni...
Hát ez a helyzet.
Aludni még nem alszik. Ágnes néni azt mondja, minden neszre fülel, és rendezkedik, hogy kényelmes neki. Azt gondolom, ha megszokja az új környezetet, nem lesz gond.
Az evéssel is hadilábon áll, de hiszen ez így van ,mióta nem a ciciből kell enni, így aztán nem is vártam mást. Mondtam, hogy én itthon nem csinálok ügyet belőle, mert annál rosszabb.
Szóval alakul. Kíváncsi vagyok, lesz-e még műsor az ovi miatt, vagy megúsztuk. Azt gondolom, hogy még lesz.
Bandi, ahogy gondoltam is, nehezen viseli a helyzetet. Gizus nagyon jól jellemezte Katust, mikor a Klára oviba került: munkanélküli. Hát most Bandi is az. Egész délelőtt rajtam lóg, és hív játszani, mert nincs hozzászokva, hogy egyedül legyen, pedig nem volt jellemző rájuk az együtt játszás, de mégis egymás mellett voltak. Röviden, nincs kit szekálni...
Hát ez a helyzet.
2011. szeptember 6., kedd
és közben oviba szokunk
Levi két napja "jár" oviba! Tetszik neki (még). Holnap ott is ebédel, aztán a többit meglátjuk. Azért látom rajta, hogy furcsa neki a helyzet, és hogy lelke mélyén tudja, hogy ez most akkor valaminek a végét jelenti... Érzékeny, bújós, és sokat morfondírozik, de az ovi izgatja is a fantáziáját.
Majd meglátjuk!
Majd meglátjuk!
2011. augusztus 8., hétfő
csókkirály
Bandi végre cuppanóst ad. Eddig a puszikérési kísérleteim egy nagy arconnyalással jutalmazódtak... De most cuppan! És ha az arcomra kérek, ad mind a kettőre a karomra a nyakamra és mindkét cicire is, aztán folytatja a család többi tagján! Hát így csinálja egy igazi csókkirály...
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
