2010. március 11., csütörtök

nosztalgia II.

Újszülötteink:

A fiúk:
Levi (róla csak nagyonfriss van, vagy 5 napos, mert látogatási tilalom volt, ez a nagyonfriss 5-10 perces)















Bandi




















A lányok:
Klára:




















Katinka:


2010. március 10., szerda

sűrű nap

Ma Pécsen voltunk egész nap. Bár csak délre kellett volna beérnünk tanácsadásra, de mivel Bandi elég beteg, így inkább a rendelésre mentem vele, de ez azt jelentette, hogy Apával be kellett mennünk hajnalban :( Viszont áldott jó Évi tanti vett ki szabadságot, hogy az egész napot végigunokázhassa. Hozzá telepedtünk be, mint mindig. A doktornéni megnyugtatott, hogy Bandi megmarad: kalciumot, és köptetőt kell adnom neki, de mára már amúgy is sokkal jobban van. Múlt éjszaka már aludtunk is :).
A méretkezés sem maradt el: 5950g és 59cm. Tehát az elmúlt 3 hétben elég jól belehúzott :D

A délutáni alvás után az én dokimhoz voltunk hivatalosak 6 hetes kontrollra, ahol minden rendben volt. Poénkodtunk egy sort, felelevenítettük a szülést, hogy milyen jó volt, és megbeszéltük, hogy legközelebb csak 7-8 hónap múlva kell megjelennem nála.

Levi tündéraranyos volt egész nap. Kicsit megrémült, mikor a doktornénit emlegettem neki, de megegyeztünk, hogy csak Bandikát mutatjuk meg neki, amikor pedig délután mondtam, hogy most anyát mutatjuk meg a doktorbácsinak, 'aszonta: "Megnézi pocakodat!" Édesem! Meg kell zabálni! :D

2010. március 9., kedd

panaszkodhatok?

Bár a tegnapi jó hír szinte megfejel mindent, de mára megint nincs túl jó kedvem.
1. Még a múlt héten Levente elkapta az éppen aktuális náthaszerűséget a szomszéd kislánytól, hát szépen Péntek este elkezdett köhögni, Szombatra virradólag már a lázzal is harcoltunk. Mivel ez egy kültéri találkozásból sikerült, tudtam, hogy Bandi sem fogja megúszni... Hát másnapra már az ő orra is folyt, így Szombat este még az ügyeletet is megjártuk, mert Levi elég szép hangokat produkált a tüdeje környékéről. Végül nem volt semmi nagyobb gubanc, de így legalább megnyugodtam. Ha már ott voltunk Bandikát is megmutattam a doktornéninek, de csak orrkezelést írt elő neki. Ha még csak az orra maradt volna.... De sajnos az elmúlt éjszaka csúnyán elkezdett köhögni ő is. Nem sokat aludtam, mert végig hallgatóztam, meg kétszer orrot szívtunk. Legalább az segít a lélegzetvételben.
2. Többen is figyelmeztettek, hogy ne aggódjam össze magam az oepes ügy miatt, nehogy apadásnak induljon a tejem, hát hiába. Én soha nem hittem, hogy ilyen lehet, de erősen megapadt. A szerencse a szerencsétlenségben, hogy Bandi étvágya is apadt a nagy hurutosságban, de mi lesz utána? Persze rákapcsoltam, és fejek ezerrel (ezt eddig is megtettem Levinek, de most aztán minden szoptatás után teljesen, hát nemsok....:(), és biztos sikerül is visszatornázni, de azért ez is elveszi a jókedvem rendesen.
3. Hogy a végére valami jót is írjak! Levi kétes ügyei, amikkel szeret minket hajhullasztatni, mint kaka, evés, fürdés, nagyjából megoldódni látszanak. Mondjuk a kaka-ügy kisebb rásegítéssel (Laevolac), de immár napi szinten megy. Miután a kaka így beállt jött a nemevés. Eddig is fotoszintetizált, de aztán úgy rákezdett, hogy nem volt hajlandó semmit megenni, tegnap már végre evett elég szépen. A fürdés egy külön bejegyzés lesz.....

2010. március 8., hétfő

séta






tegnap még úgy, ma már így

"Nem kell! Nem kell!" Na ezt nem hallottuk a hajnyíró zúgásától, de már annyira hosszú volt, hogy kellett. Most meg milyen büszke rá, hogy milyen csinos lett!
És ma reggel besütött a nap!!!!

Anya fhestek!

(és ez nem elírás :)
Az új ujjfesték az újabb kedvenc! Bár színe nem sok van száradás után, de színes alapokon egész dekoratív! Köszönjük a beszerzést az illetékesnek :D

oep folyt.

Szóval! Hosszú, de a lényeg, hogy múlt héten bent jártam az oep-nél, és egy olyan kedves, édes, aranyos oep-est kaptam, aki a kezébe vette a dolgot, és bár első körben reménytelennek tűnt, második körben minden követ megmozgatott a legfelsőbb szintig, és nyert az ügy, és megkapom a bérem szerint megjáró juttatásokat! Köszönet ezért az ügyintéző hölgynek , akit a JóIsten küldött!