2010. szeptember 23., csütörtök

birkanyírás

Megnyírtuk a fiúkat tegnap este. Bandika haja már egészen furcsa alakot öltött, mivel vannak részek, ahol nem volt hajlandó nőni, máshol viszont már olyan hosszú volt, hogy be lehetett volna fonni. A színe az veszett :( Pedig nagyon szép vöröses árnyalatú volt, de elraktunk egy tincset emlékbe.



 

2010. szeptember 22., szerda

Újra itt :D

Jaaaj! Hát nagyon vártam már, hogy írhassak, annyi, de annyi mindent nem osztottam meg veletek!!!! Pedig itt volt egy egész nyár egy rakás élménnyel.

De úgy döntöttem visszafelé megyek majd az időben, mert a legfontosabb a most.

2010. augusztus 4., szerda

szünet

Minden kedves reményvesztett látogatómtól elnézést kérek a nagy hallgatásért.
Sajnos a számítógépünk és a fényképezőgépem is bemondta az unalmast. De ne adjátok fel, még újraéledek, amint a körülmények engedik! Annyi, de annyi mesélnivalóm van már most is...

2010. július 6., kedd

szövegláda

Ma reggel nagy méregbe estem, mert Levi betrappolt tiszta füves papucsban a szobánkba (pont miután lebeszéltük, hogy szól, ha be szeretne jönni, akkor levesszük), így kisebb méreghullámmal kivonszoltam lekaptam a papucsát, és visszaküldtem a szobába. De ő nem ment be, hanem vinnyogva a Marihoz (nagynéném) rohant. Mari elmagyarázta neki, hogy nem nyafogni kell, hanem azt mondani , hogy "Máskor nem csinálok ilyet". Visszaértem a tiszta papuccsal és ráadtam, ezután odafordult, odabújt és így szólt:
- Ilyenkor nem csinálok másmilyet!
:D

Egy komolyabb szintén ma:
Délutáni alvás igen nehezen ment és nekem újfent elszakadt a cérnám, és rendesen és nagyon csúnyán kiosztottam (pirulok), persze utána megbeszéltük a kirohanásomat, egyszer csak azt mondja:
- Anya én törékeny üveg vagyok és Bandi is törékeny üveg...
....

2010. június 27., vasárnap

5 hónapos

Képekkel szintén később jövök, de a bejegyzéssel nem várok tovább ( a számítógép betelt :(, valamit ki kell találnom).

Bandi belépett a 6. hónapba... Tudom, minig azt írom, hogy hihetetlen, de tényleg az. Most született, de már lassan fél éves.
Forog (hátról hasra és vissza), és elég stabilan ül, persze hátonfekvésből még nem húzza fel magát, de a félig ülő pozícióból simán, és meg is ül elég sokáig, úgy hogy kitámaszt. Szóval az ölünkből veri az asztalt, és követelőzik. És nagyon nyitott a világra. Nem megalkuvós fajta, ez kissé szokatlan számomra, mert Levi olyan lekenyerezhető típus volt mindig is.

A testvérekről szerettem volna már régen írni. Hogy mennyire hihetetlen dolog az, hogy ez már milyen korán működik, mint kapocs. Vagyis nem igazán tanult viselkedés, hanem valami titokzatos, rejtélyes zsigerből jövő dolog. Az, hogy Levente ennyire szereti a kisöccsét, egy ajándék, és nagy öröm nekünk. Kedves vele, és sokat foglalkozik Bandival, persze egészségesen féltékeny is, van, hogy eljár (túlzásba jut) a keze: csípkedi, túlsimogatja, próbálja kényszeríteni, hogy merre, hogyan mozogjon, de azt hiszem érti, és belátja, hogy Bandi csak egy baba, és még erősen korlátozott sok dologban (szerencsére, mert addig jó:). De egy szó, mint száz, szereti Bandit, és veszi a fáradtságot, hogy nevettesse, és ha kell vigyázzon rá, vagy az álmára, szóval fontos neki.
Az hogy Bandi már e kezdetektől mennyire rajong a bátyáért, az viszont még nagyobb csodálattal tölt el. Állandóan lesi Levit, és egy picurka poénját már úgy veszi, hogy hihetetlen. Hogy ez így működik a testvétek között az gyönyörű.

2010. június 24., csütörtök

Isten éltessen Klára!

Bár fotóval csak később tudok jönni, lévén a gépünk egy kicsit betegeskedik, de nem várhatok tovább a bejegyzéssel!
Kedden ünnepeltük Klára 3. születésnapját! Döbbenetesen gyorsan szalad az idő!
Szóval:
Isten éltessen Klára!

2010. június 21., hétfő

"Én is jövök koncejelni az ejdőbe!"

Péntek este kimenőt kaptam. Elbúcsúztathattam Borzékat, és meghallgathattam Szalóki Ágit az új Kishúg felállásban. Ez utóbbi meg is érte, a búcsúztatót nem tudtam átérezni, pedig régen...
De a lényeg, hogy másnap, mikor meséltem Levinek, hol voltam: "Én is koncejálok!", és akkor még nem is tudtuk, hogy tényleg fog! Így Szombat koraeste Levit és Bandit is bevezettük a Fishing on Orfű rejtelmeibe, ugyanis egészen emberi időben (18:35) volt a Budapest Bár koncert, így el tudtunk menni az egész pereputtyal. Jöttek Gergőék is a kislányokkal. Bandi végigaludta a hátamon, Levi és Klárika végigtáncolták, és nagyon élvezték, csak Katuska van pont abban a korban, hogy élvezni még nem élvezte, viszont átaludni sem tudta, így ő bírta a legnehezebben.
Mindenesetre eltettem a fiúknak a jegyeket (persze nekik nem kellett venni, hanem az enyémeket), hátha egyszer büszkék lesznek rá, hogy ennyi idősen már alterfeszten vehettek részt. Este fél 9-re már itthon is voltunk, és minden ment a régi kerékvágásban.

Sok gyerek volt. Előző nap csak ámuldoztam, hogy Kispálon ott altatták a Bandikorút éjszaka babakocsiban, Levikorúból pedig nagyon sokat láttam.