2013. január 27., vasárnap

kovácsék

Képekben:
A tegnapi zsúrról egy csoportkép:


 Bájoskám:




Benedek karácsonyi csokievés közben:



Kis menyasszonyok:



a zsúr

Tavaly külön tartottuk a szülinapokat, de egy héten kétszer nem könnyű idecsődíteni a családot, így idén a fiúk beleegyeztek, hogy együtt tartsuk. Jó volt!


Levi igen konkrét elképzelésekkel állt elém: egy emeletes (neeeem, nem volt elég két szint) tortát szeretne, amin egy késfogú gombát eszik, a gomba piros alapon fehér pöttyös legyen, és hiába próbáltam megbeszélni vele, nem volt jó csukott szájjal....
Három különböző mértű puncstortát készítettem, ezek lettek a zöld marcipánbevonat áldozatai.


Bandi kis hároméves agyacskájában a torta az bagolos, mivel tavaly is az volt, azt hiszem elképzelése sincs róla, hogy neki bármilyen más is lehetne. Már csak azon izgultam, nehogy üvölteni kezdjen, hogy nem a tavalyit ismételtem meg, de szerencsémre, csak azon csodálkozott el, hogy csokis, amúgy tetszett neki. Meggyőződése, hogy ha neki van egy tortája, azt kutya kötelessége megenni is.... Túrórudi ízű, nagyon fini lett.



Bandi 3



Mit is írtam Levinél? Mert ez még elképesztőbb! Bandi kinőtt a babakorból.... Időben kapcsolok....
Elég konkrét gyermekünk formálódott abból a kis vasgyúróból, aki tegnap 3 éve előbújt abból a platós méretű pociból.
A konkrétságot azon azon értem, hogy határozott (illetve dehogy mostanában éppen a dac szerinti határozatlan) elképzelése van a világról. Ahogy visszaolvastam a blogot, találtam egy korai bejegyzést, valamikor 1 éves kora előttről, hogy neki nem mindegy, mi hogyan van. Ez azóta csak fokozódott. Levivel fele ennyi harcot nem vívtunk, mint Bandival. Ettől eltekintve zabálnivaló. Kedves és közreműködő... is tud lenni, ha éppen olyan napja van. Nagyon eszes gyerek, gyorsan átlát dolgokat, nem lehet átvágni a palánkon, nem éri meg. Levivel való kapcsolatát már kifejtettem az előző szülinaposnál, ezt ide is bemásolhatnám. Azért Bandi füle mögött is van vaj kettejükkel kapcsolatban.

Harsány és hangos, akárcsak az anyja, és makacsságban is kezet foghatunk... valakinek rám is kellett már ütnie, ha már Levente ennyire az apja formája.

Drága Bandikánk Isten éltessen!

2013. január 23., szerda

Levente 5





A tegnapi túlzsúfolt napon Levente betöltötte az 5. születésnapját, éppen kedden, ahogy az eredetileg is történt. Délután 16:20 kor született, és ez az egyik olyan pillanat, amit az én intenzíven feledékeny önmagamból sem fog törlődni soha. Hiszen hogy is történhetne. Ez egy olyan változás az ember életében, ami nincsen még egy (na jó a születés és a halál egy kicsit keményebbek), és ezen még az sem változtat, ha még sok gyereked születik utána. Ez tény, amiről rengeteg agyoncsépelt mondatot írhatnék, nem is részletezem tovább. De Levit részletezem egy kicsit.

Bármit tesz is az ember ellene, bizony kerget álmokat a gyerekével kapcsolatban, én legalább is így vagyok vele. Tudnék tanácsokat adni, hol milyen beállításokon kellene állítani rajta, és ebben benne van az is, hogy tökéletesnek szeretném látni a magam mércéjével, de talán az is szerepet játszik benne, hogy mennyivel könnyebb élet várna rá, ha....
És ennyi idősen még nehéz eldöntenem, hogy mennyi korosztályos sajátosság játszik szerepet a kis személyiségében. Feltételezem rengeteg. Nehéz lehámozni, hogy ebből mi az, ami már marad.

Levi érzékeny gyerek, ez már egészen korán kiderült. Ebből adódóan igen szorongó típus. Velem egy olyan anyát nyert, aki ezen nem sokat tud javítani, nem mondom, hogy nincsen meg bennem az igyekezet, de sajnos a karakánságom és makacsságom  mind megnehezítik a helyzetünket.
Amúgy nagyon értelmes, és együttműködő, ez is azért van mert sokmindent elfojt a megfelelési igyekezetében.
Testvérével állandó harcban áll. Bandi támadásainak nagy részét a csalódottságnak tudhatjuk be, amit Levi visszautasításai váltanak ki belőle. Mintha csak magunkat látnám a Gergővel akár még 10 évvel ezelőtt is... Levi persze mit sem tehet erről, hiszen Szombaton 3 éve lesz, hogy megfosztották egyeduralmától, de tehet majd ellene, én legalábbis remélem így lesz. Magunkból kiindulva ezzel kapcsolatban rém türelmes vagyok. :)

Az oviban elvan. Nem szereti annyira, de kötelesség tudatosságból ez csak ritkán lát felszínt. Mivel nagyon jó a játszókája, és simán el van egyedül, de legalábbis kis társaságban, zavarja a sok gyerek. Ennek hangot szokott adni, mikor például sokáig nem megy, vagy ha tényleg nagyon hangos napokon van túl. És eszét is veszti társaságban, nem vezető, hanem követő típus. De erről az óvónőjük többet tudna mesélni.
Én most itt abba is hagyom.


Isten éltessen még sokáig kisfiam!


2013. január 20., vasárnap

téli séta





Próbálkozok a képeim javításával, de sötétben tapogatózok...

2013. január 18., péntek

tülönszótáj

A hangzó cserék szinte természetesek egy ekkora gyereknél, mint Bandi, persze az is természetes, de amellett a világ egyik legmulatságosabb dolga, hogy milyen kifejezéseket gyárt a mondanivalóihoz.
Bandi a k helyett t-t, a g helyett d-t mond, és a r betű is még csak külön kipörrrgetve megy, de szavakba beleépítve még nem. Így elég vicces, mikor versikéket mond pl:
- Tistatas, tistatas, ajanyos tajajos, add ide a döndöcstét, had játszódjat ticsintét! De a tevély tatasta döndöcstéjét nem adta.
vagy:
- Volt edszer ed embej szatálla volt tendej....
stb.
Meg kell zabálni!
És néhány Bandiszáj:
- Anya! Leszájadt a víz a tádban = lefolyt a víz
- tízoltóajtó, és úgy általában minden négykerekű, ajtó
- Leszívódott a motojos tejete!


reggeli ajándék






Nem tudtam betelni vele!